آوو کادو زوتانو (Zutano Avocado)

آووکادو بومی مکزیک و آمریکای مرکزی است. آووکادو درختی گرمسیری است و در آب و هوای مدیترانه ای رشد می کند. در حدود 400 نوع مختلف آووکادو وجود دارد. ارتفاع این درخت به 20 متر می رسد. برگ های این درخت ضخیم، سبز و گلهای آن کوچک و سبز رنگ است. میوه ی این درخت گلابی شکل، آبدار و دارای پوستی سبز یا سیاه رنگ است. درازای  میوه آووکادو 7 تا 20 سانتی متر و وزن آن 100 تا 1000 گرم است. این درخت تحمل تا 1- درجه سرما را دارد اما سرمای زیاد باروری آن را کم می کند. 

آوو کادو زوتانو

بومی مکزیک است و تحمل سرما تا 4- درجه را دارد. این آووکادو بزرگ، دارای پوستی سبز-زرد رنگ، نازک، شفاف است. گوشت این آووکادو سبز کم رنگ، دارای فیبر و خوش طعم است.

خواص شیمیایی:

این میوه سرشار از ویتامین K و انواع ویتامین B است.  سایر ترکیبات عبارتند از: ویتامین E، فسفر،پتاسیم، کلسیم، منگنز، منیزیم، روی، آهن.

خواص دارویی:

آووکادو یکی از بزرگترین عوامل پیشگیری از سرطان پستان و پروستات است.

آنتی اکسیدان های موجود در آووکادو از پیری زودرس پوست و منجر به سلامت سیستم عصبی می شوند. همچنین به کبد در تصفیه خون کمک می کند.

به دلیل وجود فیبر در این میوه، عملکرد سیستم گوارش با مصرف آن بهبود می یابد. آووکادو باعث تقویت معده می شود و نفخ را از بین می برد.

آووکادو فشار خون را کاهش و مانع بروز سکته و بیماری های قلبی می شود.

این میوه در برابر بیماری آب مروارید از چشم محافظت می کند.

آووکادو باعث افزایش رشد کودکان می شود.

ضعف عمومی بدن، خستگی و مشکل بی خوابی را درمان می کند.

آووکادو خون ساز است و برای مبتلایان به کم خونی بسیار توصیه می شود.

ساعت:10:36:56/ شنبه, 03, اسفند,1398 / کد:128/ بازدید:2906/ نویسنده:میرنیا

برچسب: سیاه ریشه

تصاویر زیبا و کمیاب نهال، گل در نهالستان میرنیا آوو کادو زوتانو (Zutano Avocado)

آوو کادو زوتانو (Zutano Avocado)